Co warto wiedzieć o orzechach nerkowca?

Orzechy nerkowca cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników bakalii. Nie ma się temu co dziwić, bo charakteryzują się one wyjątkowym smakiem i wszechstronnymi właściwościami. Zanim po nie sięgniemy, warto zapoznać się z ich działaniem. Dobrze byłoby także mieć świadomość tego, do czego można orzechy nerkowca wykorzystać. 

Jakie są właściwości orzechów nerkowca?

Orzechy nerkowca posiadają całkiem sporo dobroczynnych właściwości. Na uwagę zasługuje z całą pewnością to, iż są one bogate w cenne białko. Dzięki temu, sycą na naprawdę długi okres czasu. Poza tym, w orzechach tych znajduje się całkiem sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nerkowce są także skarbnicą witaminy E, znanej powszechnie jako witamina młodości. Jest ona szczególnie ważna dla osób, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie skóry, włosów oraz paznokci. Delikatny smak orzechów nerkowca sprawia, że z chęcią sięgają po nie nawet osoby, które nie przepadają za większością orzechów. 

Do czego można wykorzystać orzechy nerkowca?

Orzechy nerkowca stanowią przykład orzechów, które można wykorzystać w swojej kuchni na wiele różnego rodzaju sposobów. Przede wszystkim, stanowią one wspaniałą przekąskę solo, jak również z dodatkiem owoców. Nadadzą się także do owsianki, jak również do porannej porcji rozgrzewającej kaszy jaglanej. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby orzechy nerkowca zmiksować na gładki krem. Z powodzeniem można wykorzystać go później do przełożenia ciasta bądź też do posmarowania pieczywa. Doskonale będą smakować z nim także wafle ryżowe bądź kukurydziane. Orzechy nerkowca wspaniałe wzbogacą także smak dań wytrawnych. Można wykorzystać je do przygotowania sosu z kurczakiem i warzywami. Jeżeli zależy nam na tym, aby orzechy były zdrowe, wybierzmy takie bez żadnych dodatków. Mowa tu przede wszystkim o soli, jak również o oleju. Takie orzechy bez dodatków są nie tylko zdrowsze, ale i mniej kaloryczne. 

orzechy nerkowca, zdrowe orzechy, skarbnica białka, bogactwo nienasyconych tłuszczy